7 הרגלים לשגרת טיפוח השיער שלך על מנת שיהיה חזק יותר, ארוך יותר ובריא יותר. ניתן לנהל שגרת טיפוח שיער בריאה אם ​​תעקבו אחרי כמה טכניקות בסיסיות.

1. טפלי בשיער שלך מבפנים החוצה

שילוב של גוף ונפש, עובדה ששיער בריא מתחיל מבפנים. מתח מזיק לגוף שלך, והקשר בין מתח לנשירת שיער ידוע היטב. ולמרות שאנו עוסקים בתכשירי בריאות העור קחי בחשבון את נושא מזון, חומרים מזינים רבים נקשרו לצמיחת שיער מהירה יותר, וזו הדרך שבה התמקדות בבריאות המעיים חשובה בעיקרה כדי לשנות את השיער והעור.

2. לנקות את הקרקפת ביסודיות

עליך לנקות ולעורר את הקרקפת על מנת לשפר את בריאות השערה. הצטברות מזיקים מופרזת על הקרקפת (עודף שמן, מוצרים, חיידקים, ולכלוך כללי) עלולה לחנוק את שורש הזקיק, שהוא המקור לצמיחת שיער. דלקת מוגזמת שם למעלה עלולה לחנוק את הצמיחה ולגרום בסופו של דבר לנשירה. יש לדאוג לניקוי הקרקפת על בסיס קבוע.

3. תוספי תזונה

קולגן הוא מרכיב חיוני לשיער חזק ובריא. הוא מכיל את החלבונים וחומצות האמינו הדרושים לייצור קרטין, החלבון המרכיב את השיער שלך. אסטקסנטין הינה מולקולה טבעית שמופקת ממקרו אצות ומוכרת כנוגד החמצון החזק בטבע ובעלת תכונות אנטי דלקתיות המשפעים על הקרקפת ושורש השיער. שני רכיבים תזונתיים המקדמים בריאות שיער טובה. צריכת דגים עשירים בחומצות שומן באומגה 3, כמו סלמון, נקשרה גם לצמיחת שיער מוגברת. כמקור למיקרו-נוטריינטים, טבעונים יכולים להחליף בדגים זרעים, אגוזים, אבוקדו, שעועית ופולי סויה בתזונה היומית שלהם. בעוד שרובנו מקפידים על התרופה עתיקת היומין של שמן השיער כדי לעזור להגביר את צמיחת השיער, חשוב להבין שתזונה עשירה בחלבונים והגברת צריכת תוספי מזון כמו אסטקסנטין, קולגן, חומצה פולית, גופרית, אבץ, ויטמין A, ויטמין D, וויטמין B12 עוזרים להפחית נשירת שיער.

4. הימנעו משימוש בכלים חמים

עם כל כך הרבה חום באוויר, הוספת עוד חום פוגעת בשיער וגורמת לייבוש הקרקפת. הימנעי משימוש במכשירי חימום לשיער או השתמשי בכלים חמים רק פעם או פעמיים בשבוע. לאחר שטיפת השיער, קשרו אותו בצמה למראה מתולתל גלי, ותנו להם להתייבש באופן טבעי. זה חלק חשוב משגרת טיפוח השיער.

5. שמן שיער

אנשים רבים מאמינים ששמן נחוץ רק בחורף, אך זוהי התפיסה השגויה הנפוצה ביותר. בקיץ כדאי לשמן את השיער גם פעם בשבוע. שמנים לשיער, כמו שמן קוקוס או שמן זית, יזינו את השיער שלך ובמקביל יסייעו לצמיחתו.

6. קחי את זמן והשקיעי במסכת שיער

כדי לשמור על קווצות שיער לחות וחלקות השתמשי במסכת שיער משקמת מבית Asta-In במטרה להחדיר לחות לשיער בנוסף לשימוש קבוע במרכך טבעי. השתמשי במסכת השיער לפחות פעם בשבוע, ובתדירות גבוהה יותר את משתמשת בכלים חמים באופן קבוע. התוצאה מותירה את השיער רך ומבריק מבלי להכביד על השיער.

7. הקפידי על מרכיבים טבעיים ואיכותיים

בעת הבחירה במוצרי השיער שלך תחשפי למגוון רחב מאוד של מוצרים “נוצצים” שמבטיחים לך להיות מהממת, עם אינסוף אפשרויות טיפוח לשיער, איך בוחרים את האחת? כשאת בוחרת את המוצרים שלך, צמצמי את האפשרויות שלך על ידי חיפוש אחר מרכיבים טבעיים, ללא רעלים כגון פארבנים וSLS, כאלה שמחזקים את הקרקפת ושורש השיער, אני ממליצה על אסטקסנטין (נוגד חמצון חזק פי 6000 מוויטמין C) כתוספת חשובה לשגרת הטיפוח שלך.

כל המידע הרפואי/שאינו רפואי, לרבות מידע אודות שיטות והמלצות טיפול/מידע תרופתי/גופים מקצועיים/גורמי טיפול, שמופיע באתר, מובא כמידע כללי ואין לראות בו בשום אופן תחליף לייעוץ/טיפול רפואי פרטני על ידי גורם רפואי מוסמך או המלצה על גורם רפואי/גוף רפואי או טיפולי כלשהו, פרטי או מוסדי. האתר נועד לרכז מידע כללי ואין להסתמך על המידע שבו בנפרד ו/או בניגוד ו/או כתחליף לייעוץ רפואי מותאם. כל מידע שמוצג באתר נאסף ו/או נוצר לפי מיטב ידיעת בעלי האתר ומתוך כוונה להנגישו לציבור המעוניין. על כן, יתכן שהמידע יכיל טעויות ו/או אי-דיוקים ו/או שגיאות. כל העושה שימוש ו/או מסתמך על המידע שבאתר עושה זאת על דעתו ואחריותו בלבד. התוכן והמידע שמופיעים באתר אינם מהווים מידע רשמי של משרד הבריאות ו/או בתי החולים ו/או קופות החולים בישראל ו/או הגורמים המבטחים, והוא אינו מופעל בחסות מי מהגורמים הללו. בכל מקרה של סתירה בין המידע המופיע באתר לבין מידע שמופיע באתרים ו/או פרסומים רשמיים של מי מהגופים הללו, יש להסתמך על המידע שבאתרי ו/או פרסומי ספקי השירותים הרפואיים.

הצטרפו אלינו

וקבלו קופון הנחה של 
10%
לקניה הראשונה!

דילוג לתוכן