אסטקסנטין נוגד חמצון חזק וטבעי, זכה לתשומת לב משמעותית בקהילה המדעית בשל הפוטנציאל המדהים שלו בהאטת תהליך ההזדקנות (אנטי-אייג’ינג).

קרוטנואיד זה, המופק ממיקרו-אצות, הוא אבן יסוד במשטר אנטי-אייג’ינג יעיל, במיוחד עבור אנשים מעל גיל 40. הספקטרום הרחב של יתרונות קליניים מאומתים משתרע לבריאות הלב וכלי הדם, בריאות העיניים והמוח, בריאות העור והגנת UV, חסינות. , רמות אנרגיה וכוח, ובריאות התא.

אנטי-אייג'ינג : אסטקסנטין והזדקנות

תהליך ההזדקנות הוא משחק גומלין מורכב של גורמים רבים, כולל מתח חמצוני ודלקת. שני האלמנטים הללו נחשבים לתורמים עיקריים לתהליך ההזדקנות, ומשפיעים על כל דבר, החל מגמישות העור שלנו ועד לתפקוד הקוגניטיבי של המוח שלנו.

יתרונות אנטי-אייג’ינג של אסטקסנטין נובעים בעיקר מתכונותיו נוגדות החמצון העוצמתיות, הנחשבות לחזקות ביותר בעולם הטבע. זה גם פועל כסוכן אנטי דלקתי יעיל. תכונות אלו מאפשרות לאסטקסנטין להגן על התאים וה-DNA שלנו מפני נזקי חמצון ודלקות, שני הגורמים המשמעותיים להזדקנות.

אנטי-אייג’ינג

אנטי אייג'ינג
אנטי אייג'ינג

בריאות לב וכלי דם

מחלות לב וכלי דם נותרות גורם מוביל לתמותה ברחבי העולם, כאשר ההזדקנות היא גורם סיכון משמעותי. תכונות נוגדות החמצון של אסטקסנטין עוזרות להפחית את הלחץ החמצוני על הלב וכלי הדם.

זה גם עוזר לשפר את זרימת הדם ולהפחית את לחץ הדם, תורם לבריאות הלב וכלי הדם הכללית 

בריאות העין והמוח

היכולת של אסטקסנטין לחצות את מחסומי הדם-מוח והדם-רשתית הופכת אותו למועיל באופן ייחודי לבריאות העיניים והמוח. הוא מגן על נוירונים ורקמות עיניים מפני נזק חמצוני, שעלול להוביל לניוון מקולרי הקשור לגיל ולמחלות נוירודגנרטיביות.

בריאות העור והגנת UV

כאחד מנוגדי החמצון הטבעיים החזקים ביותר, אסטקסנטין ממלא תפקיד מכריע בניטרול רדיקלים חופשיים, שהם מולקולות לא יציבות שעלולות לגרום ללחץ חמצוני ולפגיעה בתאי העור.

על ידי הפחתת מתח חמצוני, אסטקסנטין מסייע בשמירה על שלמות תאי העור, ובכך משמר את בריאות העור ומאט את תהליך ההזדקנות.

תכונות אנטי דלקתיות

דלקת היא תגובה נפוצה לפגעי עור כמו קרינת UV, מזהמים ורעלים. התכונות האנטי דלקתיות של Astaxanthin עוזרות להקל על דלקת בעור, להפחית אדמומיות, נפיחות וסימנים אחרים של דלקת בעור.

השפעה זו תורמת עוד יותר ליכולתה לשמור על בריאות העור ולהילחם בסימני ההזדקנות.

לסיכום, אסטקסנטין תורם לבריאות העור על ידי מתן הגנה מפני נזקי UV, נטרול רדיקלים חופשיים מזיקים בעלי תכונות נוגדות החמצון שלו, והקלה על דלקות עור בשל השפעותיו האנטי דלקתיות. עם זאת, חשוב להתייעץ עם ספק שירותי בריאות לפני תחילת כל משטר תוסף חדש.

רמות חסינות, אנרגיה וחוזק

Astaxanthin הוכיח פוטנציאל משמעותי בשיפור רמות החסינות, האנרגיה והכוח. הוא פועל כמחזק חיסוני רב עוצמה על ידי אפנון התגובה החיסונית של הגוף והפחתת דלקת מערכתית. יתר על כן, אסטקסנטין נקשר לרמות אנרגיה מוגברות, אולי בשל יכולתו לשפר את תפקוד המיטוכונדריה, תחנת הכוח של התאים. במונחים של כוח פיזי, מחקרים מצביעים על כך שאסטקסנטין עשוי לשפר הן את הסיבולת והן את ההתאוששות בפעילות גופנית, ולפעול כמשפר ביצועים פנימי.

 

אנטי אייג'ינג
אנטי אייג'ינג

בריאות התאים

אולי ההיבט המכריע ביותר של יתרונות האנטי אייג’ינג של Astaxanthin הוא ההגנה על בריאות התא.

הוא שומר על ממברנות תאים ורכיבי תאים חיוניים כגון DNA ומיטוכונדריה מפני נזק חמצוני. הגנה זו חיונית במניעת תפקוד תאי, גורם מפתח בהזדקנות ומחלות הקשורות לגיל

תכונות נוגדות חמצון ואנטי דלקתיות

יכולת נוגדת החמצון של אסטקסנטין היא חסרת תקדים בעולם הטבע. זה יכול לנטרל רדיקלים חופשיים מזיקים מבלי להפוך לפרו-אוקסידנט בעצמו, שלא כמו נוגדי חמצון רבים אחרים. התכונות האנטי דלקתיות שלו הן בספקטרום רחב, כלומר הוא יכול להפחית דלקת בכל הגוף.

סיכום

לאסטקסנטין יש הבטחה עצומה כתוסף טבעי למאבק בשינויים הקשורים לגיל. תכונותיו נוגדות החמצון והאנטי דלקתיות העוצמתיות מספקות הגנה מקיפה לתאים ול-DNA שלנו, ומאטות את תהליך ההזדקנות. ככל שהמחקר ממשיך לחשוף את מלוא הפוטנציאל של Astaxanthin, מתברר יותר ויותר שהקרוטנואיד החזק הזה צריך להיות חלק חיוני ממשטר התוספים היומי שלנו.

כל המידע הרפואי/שאינו רפואי, לרבות מידע אודות שיטות והמלצות טיפול/מידע תרופתי/גופים מקצועיים/גורמי טיפול, שמופיע באתר, מובא כמידע כללי ואין לראות בו בשום אופן תחליף לייעוץ/טיפול רפואי פרטני על ידי גורם רפואי מוסמך או המלצה על גורם רפואי/גוף רפואי או טיפולי כלשהו, פרטי או מוסדי.

האתר נועד לרכז מידע כללי ואין להסתמך על המידע שבו בנפרד ו/או בניגוד ו/או כתחליף לייעוץ רפואי מותאם. כל מידע שמוצג באתר נאסף ו/או נוצר לפי מיטב ידיעת בעלי האתר ומתוך כוונה להנגישו לציבור המעוניין. על כן, יתכן שהמידע יכיל טעויות ו/או אי-דיוקים ו/או שגיאות. כל העושה שימוש ו/או מסתמך על המידע שבאתר עושה זאת על דעתו ואחריותו בלבד.

התוכן והמידע שמופיעים באתר אינם מהווים מידע רשמי של משרד הבריאות ו/או בתי החולים ו/או קופות החולים בישראל ו/או הגורמים המבטחים, והוא אינו מופעל בחסות מי מהגורמים הללו.

בכל מקרה של סתירה בין המידע המופיע באתר לבין מידע שמופיע באתרים ו/או פרסומים רשמיים של מי מהגופים הללו, יש להסתמך על המידע שבאתרי ו/או פרסומי ספקי השירותים הרפואיים.

הצטרפו אלינו

וקבלו קופון הנחה של 
10%
לקניה הראשונה!

דילוג לתוכן