חומצה היאלורונית היא מרכיב טבעי בגוף האנושי, והיא משחקת תפקיד חשוב בשמירה על רטיבות העור ובשמירה על מראה צעיר ובריא. אך מהו התפקיד של Hyaluronic acid בעור, ואיך אפשר להשתמש בה באופן מיטבי?

חומצה היאלורונית
חומצה היאלורונית

Hyaluronic acid: מה זה?

חומצה היאלורונית היא מולקולה שמצויה באופן טבעי בגוף האנושי, בעיקר בעור, ברקמת השריר, בעצמות ובשאר רקמות החיבור. היא משמשת לשמירה על הרטיבות של העור, לשמירה על האלסטיות שלו ולתמיכה בתהליכי ריפוי.

היאלורונית לעור: למה?

מרכז המחקר של אמריקן אקדמי לדרמטולוגיה מדווח שהמולקולה משחזרת את הרטיבות של העור, מאזנת את שמניות העור ומנעת את התהליך של הזדקנות מוקדמת של העור.

איך להשתמש בחומצה היאלורונית לעור?

Hyaluronic acid מגיעה במגוון צורות, כולל סרומים, קרמים, מסיכות, ומוצרים אחרים לטיפוח העור. באופן כללי, מומלץ להשתמש במוצרים שמכילים Hyaluronic acid לאחר הניקוי של העור, כדי שהמרכיבים יוכלו לחדור לעומק העור.

האם חומצה היאלורונית מתאימה לכל סוגי העור?

חומצה היאלורונית מתאימה לכל סוגי העור – יבש, שמני, מעורב, רגיל או רגיש. היא משמשת להזנת העור, להחלקתו ולשמירה על רמת הרטיבות המתאימה.

בנוסף, חשוב לדעת שHyaluronic acid היא מרכיב בטוח, שנמצא באופן טבעי בגוף האנושי. אבל, כמו בכל מוצר לטיפוח העור, אם מתרחשת איזו תגובה לא נעימה או אלרגיה, מומלץ להפסיק את שימוש במוצר.

Hyaluronic acid כוללת את “בנק המים הביולוגי” של העור מכיוון שלמולקולה טבעית זו יש תכונות מגוונות ומסוכנות לשמור על כמות גדולה מ-1000 מולקולות מים, לכן היא פועלת כמעין ספוג ביולוגי.

מידע נוסף

תכולת “החומצה ההיאלורונית” בעור מהווה 50% מכלל תכולת החומצה ההיאלורונית בגוף. כמעט כל הסוגים המתאימים יכולים רק למרבה הצער, הסינתזה שלו מואטת עם הזמן והכמות בעור יורדת, מה שמוביל אותו להתייבשות ואיבוד שומן. מסיבה זו, ממליצים רופאי עור לכלול Hyaluronic acid בשגרת הטיפוח לחידוש העור ולהפחתת סימני ההזדקנות הראשונים.

בסה”כ, Hyaluronic acid היא מרכיב מרכזי במרשמי היופי של היום. היא משמשת לשמירה על העור מרווי, בריא ונער.

השפעתה על העור

Hyaluronic acid היא חומר המיוצר באופן טבעי בגוף האנושי, בתהליך שמתרחש באופן מתמיד. תאים מייצרים את החומצה, ואנזימים מכונים hyaluronidases מפרקים אותה, מה שמאפשר מחזור חיים של החומצה.

במשך הזמן המאזן בין ייצור לפירוק החומצה משתנה – מגיל 25, כמות Hyaluronic acid בגוף מתחילה להתמעט, בעקבות חוסר איזון בין הייצור, שמאט עם השנים, לבין הפירוק של החומצה, שמהיר יותר.

בעקבות התהליך הזה, העור מאבד את היכולת לשמר את המים.כתוצאה מכך: עור פחות גמיש, מיובש ומתווי הזדקנות מוקדמת.

חשיפה לקרני UV ולמזהמים שבאוויר יכולה להביא לעקה חמצונית, שמשפיעה שלילית על Hyaluronic acid הקיימת בעור.

אבל לא רק: גורמים חיצוניים אחרים, שנשלטים באמצעות אורח חיים בריא, כמו תזונה מאוזנת, עזיבת הטבק, התמודדות עם מתחים, שינה מספקת – יכולים למנוע עקה חמצונית, ולהאט את האובדן של Hyaluronic acid בעור.

האם ידעת? בנוסף לתרומתה לשמירה על לחות העור,Hyaluronic acid משמשת גם לשמירה על ייצור הקולגן בעור. שני החומרים משחקים תפקיד מרכזי בשמנמנות ובגמישות של העור.

במהלך השנים, רמת הקולגן בעור מתמעטת לצד הירידה ברמת Hyaluronic acid, מה שמביא להרדמת העור ולהופעת מתווי הזדקנות.

אסטאין – אנחנו משלבים Hyaluronic acid בכלל מוצרים הפנים שלנו . למעבר לחנות – לחץ כאן

הצטרפו אלינו

וקבלו קופון הנחה של 
10%
לקניה הראשונה!

דילוג לתוכן